Kursu Darbs   

                                                         kursi@progmeistars.lv

 

#44   2013. gada 12. februāris

                                        ®

 

Pulkveža Brieža 6-1,

tel.  26428902, 67336035, www.progmeistars.lv


                                                                                                                             


 


Iestāšanās kursos.

Pirmajiem semestriem atlaide 15%!

           Bez pārrunām pieņemam:  skolēnus, sākot ar 5. klasi lietišķā nodaļā; uz programmēšanas sākumnodaļu  un programmēšanas pamatnodaļu - kursantus, kuri ir ieguvuši pasniedzēju rekomendācijas, olimpiāžu laureātus un skolēnus ar labām sekmēm matemātikā (ir jāuzrāda administrācijai diploms vai liecība) . 

            Pārējie skolēni tiek pieņemti vai pēc pārrunām vai pēc  iepazīstinošas nodarbībām programmēšanā.   Tādiem ir jāsarunā ar administrāciju pa tel.  67336035,  26428902.

 

Apmācība ar internēta starpniecību.

Šis apmācības veids ir īpaši ērts tiem, kas dzīvo tālu no Rīgas, kā arī cilvēkiem ar ierobežotām kustības spējām. Viena nodarbība ilgst 1-2 stundas. Nedēļā notiek 1-2 nodarbības (vakaros). Tie, kuriem ir vēlēšanās mācīties ar internēta starpniecību, var sūtīt pieteikumus uz e-pasta adresi kursi@progmeistars.lv vai reģistrēties zvanīt 67336035, 26428902.

 

26. LIO

7-8.februārī Daugavpilī notika Latvijas 26. informātikas olimpiādes LIO (http://vip.latnet.lv/lio/), republikāniskais posms, kurā sacentās simtiem jauniešu. Šajā posmā piedalījās 76 skolēni: 8.-10.klašu audzēkņu grupā bija 36 dalībnieki. 11.-12.klašu audzēkņu grupā 40 skolnieki. Rezultāti ir atspoguļoti  tabulā. Ieraksts “Prg” nozīmē - mūsējs kursants, absolvents vai sagatavošanas grupas olimpiādēm dalībnieks.  Vispār tādu skolnieku jaunākajā grupā bija 11,  bet vecākajā - 12.

Bez rīdziniekiem veiksmīgi  uzstājās skolēni no Cēsīm, Daugavpils, Saldus, Siguldas, Ogres, Ventspils

 

Jaunāka grupa, 8.-10. klases .

 

Aleksejs Popovs

R. 10. Vsk.

Prg

9

I

Aleksejs Zajakins

R. 89. Vsk.

Prg

10

I

Pēteris Pakalns

Cēsu V. ģim.

 

10

II

Kristaps Čivkulis

R V. 1. ģim.

Prg

10

II

Ingus Jānis Pretkalniņš

R V. 1. ģim.

Prg

8

II

Marta Rudzīte

Cēsu V. ģim.

 

10

III

Elvijs Mičulis

R V. 1. ģim.

Prg

10

III

Varis Vecpuisis

Saldus vakarskola

 

9

III

Raimonds Bogdanovičs

Daugavpils Krievu vsk - lic.

 

10

III

Valdis Mizers

Daugavpils 13. Vsk

 

10

Atz.

Ivans Jānis Binders

Jaunogres vsk

Prg

9

Atz.

Deniss Komarskis

R. 10. Vsk.

Prg

10

Atz.

 

 

Vecāka grupa, 11.-12. klases.

 

Nikita Larka

R. 88. Vsk.

Prg

12

I

Ojārs Vilmārs Ratnieks

Siguldas V. ģim.

Prg

12

I

Andrejs Sautins

R. 10. Vsk.

Prg

12

II

Luka Ivanovskis

R. Zolitūdes ģim.

Prg

11

II

Valdis Dravnieks

Saldus 2.  Vsk

 

12

II

Mihails Smoļins

R V. 1. ģim.

Prg

11

III

Deins Egle

Druvas vsk

 

11

III

Edgars Kairišs

Ventspils 1. Ģim.

 

12

III

Toms Kusiņš

Ogres 1. Vsk

 

12

III

Konstantins Franckevičs

Daugavpils Krievu vsk - lic.

 

12

III

Igors Kasevičs

R. 34. Vsk.

Prg

12

Atz.

Jurijs Rafaļskis

R. 40. Vsk.

Prg

12

Atz.

Aleksis Andžāns

R V. 1. ģim

 

12

Atz.

 

Apsveicam uzvarētājus, viņu pasniedzējus un trenerus! Kā redzat, mūsējiem ir 4 zeltas medaļas, 4 sudraba medaļas, 2 bronzas medaļas un 4 atzinības raksti.

 

 

 

 

Visi LIO medaļu ieguvēji tiek uzaicināti piedalīties 2. un 3.martā atlases kārtas sacensībās Siguldas Valsts ģimnāzijā. Šo sacensību uzvarētāji iegūs tiesības pārstāvēt Latviju Baltijas 19.informātikas olimpiādē Rostokā(Vācija).

 

 

KSIM  “Ugāle2013".

Kopš 1996. gada Ugālē notiek komandu sacensības informātikā un matemātikā KSIM.

Pusfināls jau ir pagājis, kurā piedalījās 54 komandas no visas Latvijas.  Uz finālu sacīkstēm  tiek uzaicinātas 12  komandas. Kādi tieši, tiks izziņots vēlāk. Tomēr, spriežot pa rezultātu tabulai, no mums finālā nonāk 2 komandas: LAN --  Luka Ivanovskis no 11kl./Zoļ.ģ, Aleksejs Popovs  no 9.kl./10.vsk, Ņikita Larka  no 12.kl./88.vsk.; ÑÊÑ -- Andrejs Sautins no 12.kl./10.vsk,  Igors Kasevičs  no 12.kl./34.vsk, Mihails Smolins no 11. kl./R.V.1.ģimn.

               Novēlēsim visām komandām panākumus!

 

 

Saraksts ir sastādīts, bet ...

A. Kaņevskis

23. un 28. janvārī mēs nopublicējām jauno sarakstu. Diemžēl, kārtējo reizi nācās atkārtoti paskaidrot kursantiem un viņu vecākiem saraksta sastādīšanas noteikumus.

Ja skolās saraksts kardināli mainās mācību gada sākumā, tad pie mums – katru semestri. Tas nozīmē, ka visas grupas tiek pārkomplektētas: gandrīz noteikti mainās sastāvs, pasniedzējs, laiks, telpa. Tiem, kuri mācās speckursos tas ir īpaši raksturīgs: šajā semestrī Jānis un Otto mācījās OOP, bet vēlāk Jānis vēlējās Python, bet Otto – C++.  Daudzi, dažādu iemeslu dēļ paši lūdz mainīt nodarbību laiku. Ilgi pirms samaksas beigām un reģistrācijas, mēs izziņojam ziņās un kolonā „Aktuāli” par šo svarīgo kampaņu. Stingri iesākam, kaut reti, kaut reizi nedēļā  internētā vērot mūs. Tad jau mēs neizdzirdēsim, „ak, es aizmirsu; ak es aizmirsu”.

Pirmais punkts. Katram kursantam norādītajā termiņā ir jāsamaksā par apmācībām. Visiem laikus tiek izdotas kvītis, kurās tiek norādītas summa  apmaksai ar iekļautu parādu    vai pārmaisu.

 Otrais punkts. Kursantam ir no jauna jānorāda viņam piemērotās dienas un laiki nodarbībām. Šī iesnieguma paraugu mēs vienmēr ievietojam ziņās un dodam hipersaiti uz to nodaļā „Aktuāli”.

Atgādinām, ka otro punktu var izpildīt atsūtot vēstuli uz mūsu kursu adresi, piemēram, ar šādu saturu

Jānis Bērziņš, spers. kods 260489-12345.

Vislabāk otrdienās (labāk 17.30). Der arī sestdienās, bet pirmajā pusē – ne vēlāk par 12.00. Sliktākajā gadījumā, trešdiena. Trešdien var ne agrāk kā 17.30.

Otrais veids ir atnākt pie mums un izklāstīt sekretārei savas vēlmes. 

Pat izmaiņas pieteikumā var izdarīt tikai viens no šiem diviem veidiem.

Tagad par trešo veidu, drīzāk, antiveidu – pa telefonu. Visticamāk Jūs izdzirdēsiet, ka vajag izmantot pirmos divus paņēmienus. Tādēļ, ka mēs nevarēsim pierādīt, ka Jūs teicāt – pirmdienu, bet ne otrdienu, ka – pēc 17.00, bet ne pēc 16.00, ka mēs neesam pierakstījuši vēlamo pasniedzēja acu krāsu u.t.t.

Pie pirmā punkta – par samaksu. Ja nav samaksāts norādītajā termiņā, bet ir iesniegums, mums tas vienalga nozīmē, ka cilvēks var neierasties mācīties. Tādi ir mūsu noteikumi, kuri balstās uz ilgo gadu pieredzi: mums ir bijuši gadījumi, kad mēs uz savu atbildību un risku iekļāvām nesamaksājušo kursantu sarakstā, bet viņš atteicās turpināt apmācības. Iesniegumus kā „es maksāšu, tikai pēc tam, kad tiks sastādīti saraksti” mēs uzklausīsim, bet rīkosimies saskaņā ar mūsu noteikumiem..

Tomēr, dažas problēmas sakarā ar samaksu var atrisināt. Vajag tikai laicīgi piezvanīt un sarunāt par samaksu termiņu, par iespējām maksāt vairākās daļās, par atlaidi. Mēs cenšamies ar vecākiem rast saprātīgu kompromisu. Jo centīgāk kursants pie mums mācās, jo vairāk variantu priekš abpusēji izdevīga risinājuma.

Pie otrā punkta – par iesniegumu. Uzreiz vēlos atzīmēt, sūtiet pēc iespējas vairāk variantu. Pie tam, norādiet kura diena ir vislabākā, kura sliktāka, kāds laiks nodarbību sākumam šajās dienās ir labāks, kāds pieļaujamais, kādu speckursu jūs visvairāk vēlētos dzirdēt, kuru tikai gadījumā ja pirmo nevar. Mēs vienmēr cenšamies sniegt vislabāko variantu, bet dažreiz strādā tikai rezerves.

Kā tiek sastādīts saraksts. Norādītajā termiņā tiek savākti visu kursantu iesniegumi. Tie tiek apkopoti un tiek noskaidrots aptuveni cik katra semestra grupu var tikt izveidotas, kādas ir mīļākās dienas vairumam. Pie tam, lai kursi strādātu bez zaudējumiem, vidējais kursantu skaits nevar nolaisties zem noteikta līmeņa, t.i. mēs nevaram izveidot daudzas nelielas grupas. Šeit dažreiz arī rodas alternatīva: piekrist piedāvātajām grupām vai saņemt no mums samaksāto naudu. Starp citu, jo lielākas atlaides par apmācībām, jo vairāk jābūt kursantu grupā.

 Kursi atstāj aiz sevis tiesības: 

·         ja nebūs apmaksas un/vai pieteikuma, tad neiekļaut kursantu nodarbību sarakstā;

·         galējas nepieciešamības gadījumā, mainīt sarakstu semestra pirmās nedēļas laikā, ja šīs izmaiņas nav pretrunā kursanta pieteikumam.

Pieņemsim, ka mēs izveidojām grupu un devām to, ko kursants lūdza, bet viņam izmainījās apstākļi. Ja nav viņam pieņemamu citu grupu vai tur nav vietas, tad mums ir tiesības nemainīt viņām  izveidoto grupu. Tiesa, fors–mažora gadījumā, ko mēs nevienam skolēnam nenovēlam, nauda tiek atgriezta.

 Ko var ievietot iesniegumā papildus? Daudz ko. Vēlos obligāti mācīties ar Krūmiņu, Bērziņu vienā grupā; vēlos nokļūt pie N. pasniedzēja NN; nevēlos būt grupā ar Krūmiņu, Bērziņu; tikai ne pie pasniedzēja NN. Gan pozitīvos, gan negatīvos papildinājumus cenšamies ņemt vērā. Starp citu, noslēpums par negatīvajiem iesniegumiem tiek stingri glabāta slepenībā.

Ar situāciju, kad kursants „parādās”, bet nesamaksā mēs tiekam galā augstāk minētajā veidā. Bet ja kursants ir samaksājis, bet nav iesniedzis laikā iesniegumu, tad mēs rīkojamies ... dažādi. Jauniņajam piezvanīsim un pajautāsim: „Kāpēc? Kad?”. „Vecajiem” mēs neuzskatām par pienākumu zvanīt un prasīt: „Ko Jūs vēlētos?”. Bez iesnieguma mēs varam uzskatīt, ka kursantam ir ērti jebkuri varianti.

               Dažiem kursantiem ir mainījušies telefonu numuri, e-pasta adrese, bet datorkursiem jaunā informācija netika nodota/atsūtīta. Uzreiz ziņojiet par izmaiņām! Citādi veidojas situācijas, kad mēs neiekļaujam kursantu sarakstā, tāpēc, ka nespējam piedāvāt citus variantus, vai arī vienkārši ieliekam viņu brīvajās vietās. Ja pēc tam kompromiss netiek panākts, tad protams, ka nauda tiek atgriezta, bet atmiņas par to, saprotams, ka paliek.
               Vienmēr internētā nodalījumā "saraksts"  ir paziņots   par datumu  kad saraksts tiks publicēts. Turklāt  saraksta virsrakstā ir frāze: "Sarakstā var būt izmaiņas, tādēļ dienu pirms nodarbības pārbaudiet, lūdzu, sarakstu vēlreiz !"

Cienījamie kursanti, vecāki, vecmammas un vectēvi. Godīgi sakot, lielākā daļa no jums  attiecas ar sapratni pret šo sarežģīto un atbildīgo darbu – saraksta izveidošanu. Un mums tas  ir patīkami. Un ja mums ir patīkami, tad mēs sastādām sarakstu tā, lai arī jums ir patīkami.